نکاتی که در اولین قرار ملاقات باید به آن‌ها توجه کرد

  • خانه
  • وبلاگ
  • نکاتی که در اولین قرار ملاقات باید به آن‌ها توجه کرد
نکاتی که در اولین قرار ملاقات باید به آن‌ها توجه کرد

جالب است بدانید یکی از مهم‌ترین مواردی که در اولین قرار ملاقات برای یک زن حائز اهمیت می‌باشد و به دنبال آن می‌گردد، قابل اعتماد بودن مرد است.

بسیاری از مردان در اولین قرار ملاقات،‌ خود را گم کرده و سعی می‌کنند با زیاده‌گویی و تعریف و تمجید فراوان سعی در تحت‌تاثیر قرار دادن نفر مقابلشان دارند. اما بهتر است در اولین قرار ملاقات کمتر صحبت کرده و بیشتر بشنوید. سعی کنید خودتان باشید و واقعا هر آنچه به آن علاقه دارید و یا از آن لذت می‌برید را بیان کنید و از تظاهرکردن بپرهیزید.

اولین قرار ملاقات یکی از مهم‌ترین قرارهای شما می‌باشد و می‌تواند بر روی تصمیم‌گیری افراد در جهت شروع و یا پایان دادن به آن رابطه تاثیر به‌سزایی داشته باشد. پس باید با دانستن نکات و رعایت آن، درباره نوع برخورد در اولین قرار ملاقات شانس بیشتری برای تصمیمات مثبت و شروع رابطه به دست بیاوریم.

در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را به شما بگوییم که چه مواردی می‌تواند یک قرار ملاقات اولیه خوب و مفید را برای شما رقم بزند. همچنین پیشنهاد می شود مقاله سوالات مهم خواستگاری را نیز مطالعه کنید، شاید دانستن این سوالات به شما کمک کند تا خیلی از موارد را در جلسه اول آشنایی متوجه شوید.

ظاهر و نوع پوشش

یکی از مسائلی که بسیار مهم بوده و در اولین دیدار کاملا مورد بررسی قرار می‌گیرد نوع پوشش و ظاهر است. وقتی سر قرار ملاقات حاضر می‌شوید، اولین چیزی که فرد از شما می‌بیند نوع پوشش شما است پس در انتخاب لباسی که قصد دارید بپوشید و همینطور مدل موهایتان و موارد دیگر توجه بیشتری کنید تا بتوانید ظاهری دلنشین و خوب داشته و تاثیر به‌سزایی بر روی مثبت پیش رفتن جلسه خود داشته باشید.

اولین برخورد و نحوه برخورد

فاکتورهای زیادی در اولین دیدار می‌تواند بر روی شکل‌گیری رابطه شما تاثیر گذار باشد. نحوه احوال پرسی، نوع دست دادن، ارتباط چشمی و لحن شما از مهم‌ترین این فاکتورها می‌باشد.

بهتر است قبل از اینکه برای ملاقات حاضر شوید، با خودتان نوع صحبت و نحوه احوال پرسی را تمرین کنید تا بتوانید کمترین اشتباه را برای شروع مکالمه داشته باشید. همچنین نوع دست‌دادن را تمرین کنید. دست‌دادن میزان اعتماد به نفس شما را به طرف مقابلتان منتقل می‌کند و بهتر است با زبان بدن و آداب و رسوم زبان بدن آشنا باشید.

ارتباط چشمی و برقرار کردن رابطه چشمی را فراموش نکنید، با برقرار کردن ارتباط چشمی با طرف مقابلتان احساس توجه و مهم بودن برای او ایجاد کرده‌اید.

صحبت از گذشته ممنوع

شما در اولین قرار ملاقات قصد دارید تا یکدیگر را بهتر بشناسید و بتوانید برای آینده و زندگیتان تصمیم بگیرید، پس صحبت از اشتباهات گذشته درست نبوده و بهتر است درباره برنامه‌ها و اهدافی که در آینده دارید، صحبت کنید.

وقت برای صحبت درباره گذشته و اتفاقاتی که رخ داده وجود دارد اما در اولین قرار ملاقات بهتر است بدانید چه برنامه‌هایی برای زندگی آینده خود دارید.

شنونده خوبی باشید

در جلسه اول ملاقات بهتر است بیشتر اجازه دهید تا طرف مقابلتان صحبت کرده و شما شنونده خوبی برای صحبت‌های او باشید. مهارت گوش کردن خود را بالا برده و در طی صحبت‌هایی که طرف مقابل با شما انجام می‌دهد، به نکات ریز صحبت او توجه کنید و سعی داشته باشید که با استفاده از صحبت و یا حتی زبان بدن به او نشان دهید که متوجه حرف‌های او به طور کامل شده‌اید.

اجازه دهید تا طرف مقابلتان حرف‌هایش را بزند و موضوعاتی که فکر می‌کند مهم است را بیان کند، شما نیز موضوعاتی که مهم است را مطرح کرده و سعی کنید وسط حرف طرف مقابلتان نپرید، جوابتان را نگه داشته و بعد از تمام شدن صحبت طرف مقابل آن را بیان کنید. شما با خوب گوش دادن و رفتاری درست، به طرف مقابل نشان داده‌اید که حرف‌های او را درک کرده و شنونده خوبی می‌باشید.

لبخند فراموش نشود

لبخند همیشه و در همه حال باعث ایجاد حس مثبت و انرژی فراوانی می‌شود. بهتر است در اولین قرار ملاقات خود همیشه لبخند به لب داشته باشید. لبخند زدن باعث ایجاد حس مثبت در طرف مقابلتان می‌شود و حتی اگر رابطه شما به جایی نرسد باعث می‌شود تا او از شما به نیکی یاد کند.

حفظ حریم شخصی

در اولین قرار ملاقات فقط طرفین در حال بررسی و ارزیابی یکدیگر هستند، پس برای صمیمی‌شدن و ایجاد احساس صمیمیت عجله نکنید. حفظ نکردن حریم باعث ایجاد گاردی از طرف مقابلتان نسبت به شما می‌شود.

پس عجله نکنید و اجازه دهید تا رابطه روند عادی خود را طی کند و آهسته آهسته پس از رسمیت پیدا کردن، صمیمیت و عاطفه نیز ایجاد می‌شود.

شکسته نفسی کردن

همانطور که گفته شد در اولین جلسه ملاقات کاملا خودتان باشید، اما خودتان بودن به معنی شکسته نفسی کردن زیاد نیست. بهتر است شما نیز درباره خودتان و چارچوب‌هایی که دارید، همچنین علایق و اهداف و آینده‌تان صحبت کنید و این صحبت‌ها به طور کلی اتفاق بیافتد و جزئیات مسائل را به جلسات بعدی موکول کنید.

مکان قرار ملاقات

به مکان و زمان ملاقات خود نیز فکر کنید. بهتر است مکان‌هایی را انتخاب کنید که قبلا آن‌ها را تجربه کرده‌اید و یا حداقل با آن‌ها آشنایی دارید و به محیطی بروید که برای شما شناخته شده باشد. به نظر طرف مقابل و همچنین میزان فاصله‌ای که قرار ملاقات با شخص دارد توجه کنید تا طرف مقابل بتواند احساس راحتی کند.

همچنین اگر در رستوران و یا کافه‌ای قرار گذاشته‌اید بهتر است از غذاهایی انتخاب کنید که قبلا آن‌ها را تست کرده‌اید تا هم از کیفیت و هم راحتی در صرف آن اطمینان داشته باشید.

اعتماد به نفس داشته باشید

مهم نیست شما عصبانی، مضطرب، شاد و یا غمگین هستید. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید حفظ اعتماد به نفستان است. در استفاده از کلمات و نوع لحن خود بسیار دقت کرده تا بتوانید با اعتماد به نفس و به راحتی با طرف مقابلتان راجع به موضوعاتی که به آن‌ها اشراف دارید صحبت کنید. همیشه سعی کنید تعادل را حفظ کرده و از زیاده‌گویی پرهیز کنید.

درآخر

اولین قرار ملاقات می‌تواند برای افراد بسیار پراسترس و نگران کننده باشد. همچنین سرنوشت شروع و یا پایان یک رابطه در اولین قرار ملاقات مشخص می‌شود. به طور خلاصه شما در اولین قرار ملاقات باید موضوعاتی نظیر اهمیت و توجه به طرف مقابل، حفظ حریم شخصی و احترام به یکدیگر، داشتن برنامه و اهداف آینده، خوب گوش دادن، داشتن اعتماد به نفس و همچنین مکانی که برای ملاقات انتخاب می‌کنید را رعایت نمایید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم با ما در موسسه روانشناسی مستانه همراه بوده و حتما از جلسات مشاوره ازدواج این موسسه استفاده کنید. همچنین برای بیان سوالات و گرفتن وقت مشاوره می‌توانید همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت 9 صبح الی 10 شب با شماره تماس 22280882 تماس حاصل نمایید.