ازدواج با دختری که باکره نیست

ازدواج با دختری که باکره نیست

ازدواج با دختری که باکره نیست

باکرگی یک حالت شخصی است که به معنای نداشتن رابطه ی جنسی محسوب می شود. در گذشته باکرگی یکی از نشانه های شایستگی و پاکدامنی برای دوشیزگان بود و به عنوان یک ارزش، معیاری برای سنجش و انتخاب همسر امری ضروری اطلاق می شد. امروزه هنوز هم در جهان جوامعی وجود دارند که باکرگی را در ازدواج امری مهم تلقی می کنند.

پرده بکارت در پایین دریچه ی رحم قرار دارد و با وجود اینکه وجود آن نشانه ی بکارت است از نظر علمی نشانه ی دقیقی برای تشخیص نیست چرا که ممکن است آمیزش جنسی آن را از بین نبرد و یا دلایل دیگری آسیب دیده و از بین برود. آزمایش وجود پرده‌ی بکارت یک امر تبعیض آمیز (چرا که در مردان قابل تشخیص نیست) و خشونت علیه زنان محسوب می شود و به همین دلیل سازمان بهداشت جهانی و جنبش های مدنی در تلاش برای متوقف کردن آن در جهان هستند.

آیا خانواده‌تان در جریان ماجرا هستند؟

در مواردی که پرده بکارت با عامل طبیعی از بین رفته باشد به طورقطع خانواده از ماجرا با خبر بوده و دختر خود را راهنمایی و مورد حمایت خود قرار خواهند داد، اگر خانواده شما با خبر نیستند بهتر است به آن‌ها اطلاع دهید. بیشتر دختران از گفتن این مسائله به خانواده ترس و واهمه دارند اما بهتر است این موضوع را با خانواده خود درمیان گذاشته و با مشاور صحبت کرده و به حل موضوع بپردازید تا در آینده مورد حمایت خانواده قرار گیرید. به خاطر نداشتن بکارت آینده خود را از دست ندهید، نداشتن بکارت دلیل نخواهد شد تا شما هرگز ازدواج کنید.

دروغگویی یا صداقت کدام یک برایتان مهم است؟

در جهان امروز وجود پرده ی بکارت دیگر لزوما به معنای پاکدامنی نیست چرا که راه هایی وجود دارد که از آن طریق می توان باکره بود و همزمان رابطه ی جنسی داشت. مثلا برقراری رابطه ی مقعدی و یا انجام عمل های جراحی برای ترمیم پرده ی بکارت، او می‌تواند دلیل واقعی از دست دادن بکارت خود را نگوید یا انکار کند، پس اگر قصد ازدواج با فردی را دارید که به شما گفته است باکره نیست حداقل می دانید که او در برخورد با شما صداقت را بر دروغگویی و پنهان کاری ترجیه داده است. همانطور که در مقاله قبلی "همسر خود را از روابط گذشته آگاه کنیم یا نه" گفتیم، در اولین جلسه خاستگاری یا آشنایی نیاز به گفتن این مساله نیست، اجازه دهید شخص موردنظر اول اخلاق و روحیات شما را بشناسد. با مراجعه به مشاوره ازدواج برای راهنمایی‌های قبل از ازدواج می‌توانید موضوع را درمیان گذاشته و از مشاور خود راهنمایی بگیرید.

افزایش آمار سن ازدواج با توجه به اینکه در جامعه ی امروزی و در ایران سن ازدواج بالا رفته و افراد ممکن است حتی تا سنین ۳۵ تا ۴۰ سال ازدواج نکنند برطرف کردن نیاز های جنسی یک امر اجتناب ناپذیر محسوب می شود و افرادی که سعی در پایبندی به اصول و هنجار های ذهنی خویش دارند فشارهای روانی و ذهنی زیادی را متحمل می شوند و یا ممکن است مجبور شوند تن به ازدواج با کسی بدهند که فرد مقبولی برای آن ها نیست.

پس اگر قصد ازدواج با کسی را دارید که باکره نیست و قبل از شما رابطه ی جنسی داشته است به چند نکته توجه کنید:

• اول اینکه شما خودتان چقدر به این اصول و ارزش ها پایبند بوده اید و متقابلا چه انتظاری از طرف مقابلتان به عنوان یک انسان با عواطف و نیازهای انسانی دارید؟

• دوم اینکه وجود رابطه ی جنسی پیش از ازدواج لزوما به معنای بی بند و باری نیست و داشتن رابطه به عنوان یک نیاز امری طبیعی است.

مشاوره ازدواج

عقاید مذهبی

اگر شما فردی متعهد به اصول و اعتقادات مذهبی هستید و داشتن رابطه قبل از ازدواج را گناه می‌دانید و حال متوجه باکره نبودن طرف مقابل خود شده اید لازم است که میزان پایبندی و سطح اعتقادات طرف مقابلتان را در حال حاضر مورد سنجش قرار دهید چرا که اگر شما فرد متعهد تری به اصول و قوانین شرع باشید ممکن است در زندگی زناشویی تان از این منظر با مشکلاتی مواجه شوید.

معمولا دسته‌ای از مردان نمی توانند با نداشتن بکارت کنار بیایند:

• مردانی که مذهبی هستند و روابط مشروع و نامشروع، محرم و نامحرم برای آنان مهم است و مرز دقیقی دارد.

• مردانی که به خانواده، به خصوص مادر خود، و سنت های قدیمی وابستگی زیادی دارند.

• کسانی که دائما ارتباطات شما، رفت و آمدها و تماس های تلفنی شما را چک می کند.

• از گذشته شما پرس و جو می کند و در آن کنکاش می کند. به نظر شکاک می رسد و دید منفی دارد.

• کسی که فاقد مدیریت هیجانی و مهارت کنترل احساس و حل مسئله است.

فراموش کردن گذشته

گذشته را فراموش کنید و اجاز دهید اتفاقات خوب آینده برایتان رقم بخورد، اگر وجود رابطه جنسی در گذشته ی شریک عاطفی تان در شما ایجاد بدبینی می کند و تصور فرد دیگری در کنار شریکتان شما را عذاب می دهد باید بدانید که هر فردی درست مثل شما گذشته ای داشته است، گذشته ای که شما در آن وجود نداشته اید و به هر دلیل تمام شده و حالا این شما هستین که در کنار او هستین و این فرصت را دارید که لحظات خوبی را بسازید. اگر بدبینی و تصورات نامطلوب شما تکرار شونده و بیش از حد هستند بهتر است برای حل آن ها حتما به یک روانشناس مراجعه کنید .

با کسی که باکره نیست ازدواج کنم؟

باکره بودن و یا نبودن هرگز معیار کامل و درستی برای سنجش وفاداری و پاکدامنی نیست واگر به دنبال راه هایی برای شناخت طرف مقابلتان هستید هرگز این امر را در الویت های خود قرار ندهید در عوض اخلاقیات و رفتارهای شخص را مد نظر قرار دهید، با خانواده اش آشنا شوید و حتما قبل از ازدواج با یک مشاوره ازدواج خوب صحبت کنید.

حرف آخر

از دست دادن بکارت، در اثر یک رابطه غلط یا هر اتفاق دیگری، دختران را با بحران مواجه می کند. اگر دچار افسردگی شده اید با یک مشاور صحبت کنید. او می تواند در فضایی آرام و با در نظر گرفتن شرایط زندگیتان بهترین راهکار را به شما پیشنهاد دهد. موسسه روانشناسی مستانه با مشاوران ازدواج متخصص آماده خدمت رسانی خواهد بود.

نویسنده: تندیس فرجی - روان درمانگر فردی