راه‌های جلوگیری از خیانت

راه‌های جلوگیری از خیانت

خیانت امری ضداخلاقی و ناپسند می‌باشد و ممکن است برای همسران به هیچ عنوان قابل بخشش نباشد. اما نباید از این مساله غافل شد که مهارت همسرداری و رفتار و اعمال ما نیز در این بحث بسیار موثر بوده و می‌تواند تا حد زیادی از خیانت جلوگیری بکند.

ما در این مقاله قصد داریم تا به روش‌هایی بپردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید جلوی بروز اتفاقات و خیانت را بگیرید و همسر خود را نسبت به خانواده و خودتان پایبند کنید.

توصیه‌هایی برای جلوگیری از خیانت

امروزه متاسفانه با توجه به زیاد شدن مشکلات و مسائل خانواده‌ها، درصد خیانت افزایش یافته و این امر علل متفاوتی می‌تواند داشته باشد، اما چه کاری انجام دهیم تا از این قضیه زندگی ما مصون بماند؟ با ما همراه باشید.

1- از غر زدن زیاد و سرزنش کردن دوری کنید

یکی از مسائلی که آقایان از آن فراری هستند، شنیدن غر و نق زدن‌های زیاد است. شاید همسر شما گاهی تبدیل به فردی شلخته و بی‌نظم شود، و یا ممکن است لیستی از خرید به او داده باشید تا بعد از کار تهیه کند، اما او فراموش می‌کند و بدون وسایل به خانه می‌آید.

تمامی این اتفاقات طبیعی بوده و ممکن است برای هر فردی پیش بیاید، پس به محض اینکه همسرتان می‌رسد غر زدن و شکایت کردن را شروع نکنید زیرا با زیاد شدن و ادامه داشتن غرزدن‌، باعث خسته شدن طرف مقابل می‌شوید و او دیگر به حرف شما توجه نمی‌کند.

اگر زندگی و همسرتان را دوست دارید، بهتر است صبور باشید و با او مانند فردی بالغ رفتار کنید. فراموش کردن برای خرید کالا، زنگ زدن و غیره از مواردی است که ممکن است زیاد با آن مواجه شوید.

نق زدن و شکایت زیاد باعث می‌شود تا محبت و عشق بین شما کمرنگ شود و همسرتان برای پیدا کردن آرامش به فردی دیگر پناه ببرد.

2- به ظاهر و زیبایی خود اهمیت دهید

هیچگاه از رسیدن به خود و زیبایی غافل نشوید. بهتر است بدانید شما بعد از ازدواج باید مانند قبل از ازدواج به ظاهر خود اهمیت دهید و به فکر به دست آوردن قلب طرف مقابل باشید.

شلختگی و بد لباسی شما ممکن است باعث شود همسرتان جذب زن دیگری شوید، پس همیشه به خودتان و ظاهرتان اهمیت دهید. حتی بعد از زایمان نیز ورزش کردن و داشتن تناسب اندام را فراموش نکنید.

3- در روابط‌تان تنوع ایجاد کنید

انجام کاری روزانه و تکراری، باعث می‌شود تا زندگی شما کسل کننده شود. بیشتر خیانت آقایان به مسائل جنسی برمی‌گردد، پس بهتر است خلاقیت را چاشنی کار خود کنید و فرصت امتحان موارد جدید را به خود و همسرتان بدهید.

البته تنوع تنها به مسائل جنسی ختم نمی‌شود، بهتر است همسرتان را در مسائل روزمره و زندگی نیز سورپرایز کنید. یک شام رمانتیک آماده کنید یا همسرتان را به شامی بیرون از خانه ببرید.

طی کردن روند هر روزه زندگی و نداشتن انگیزه و تنوع در زندگی باعث می‌شود تا افراد به فکر خیانت و ایجاد تنوع افتاده تا شور و نشاط برای خود ایجاد کنند.

4- رابطه جنسی فراموش نشود

همیشه به یاد داشته باشید برای تنبیه همسر خود بابت اشتباهی که انجام داده او را از رابطه جنسی محروم نکنید. اختلاف نظر و مشکلات جای خود را دارد و برطرف کردن نیازهای جنسی یکدیگر بحثی متفاوت است.

اگر شما جز آن دسته از زوجین هستید که ممکن است حتی ماه‌ها بهم نزدیک نشوید، و رابطه جنسی برقرار نکنید، بهتر است بدانید دچار اشتباه بزرگی شده‌اید. رابطه جنسی برای سلامتی و کیفیت رابطه‌تان بسیار نیاز است.

بهتر است گاهی خانم‌ها برای برقراری رابطه جنسی پیش قدم شوند و با تحریک همسر و با استفاده از جذابیت‌های خود، به همسرشان تمایل خود را نشان دهند.

همچنین دلبری کردن و دل فریبی از یکدیگر را فراموش نکنید. به همسرتان نشان دهید هنوز عاشق او هستید و آتش عشقتان را شعله‌ور نگه دارید، فقط مراقب باشید تا دلبری‌هایتان برای همسرتان عادی نشود.

یکی از راه هایی که می تواند به شما خیلی کمک کند مشاوره زناشویی یا سکس تراپی است که می تواند بسیاری از مشکلات شما در این حوزه را برطرف کند

5- رابطه‌ای صمیمانه داشته باشید

داشتن روابط صمیمانه برای یک رابطه پایدار امری ضروری است. از ذهن‌خوانی دوری کنید و نیازهایتان را به طور صادقانه با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

جلوگیری از خیانت همسر

با یکدیگر به صحبت بنشینید و به حرف‌های هم خوب گوش کنید و درباره آینده و رویاهایی که دارید صحبت کنید.

دوست همسر خود باشید و او را برای انجام کارهایی که به آن علاقه دارد تشویق کنید. نیازهای او را بشناسید و سعی در برطرف کردن نیازها و کمک به یکدیگر کنید.

6- همسر خود را درک کنید

همه انسان‌ها دارای تفکرات پنهان و احساساتی مخفی هستند که ممکن است کسی از آن‌ها خبر نداشته باشد. شما باید با محبت رفتار کرده و با صداقت و بدون هیچگونه قضاوتی سعی کنید تا به همسرتان کمک کنید و به او نشان دهید که او را درک می‌کنید. فردی امین و قابل اطمینان برای او باشید تا بتواند مسائل خود را با شما در میان بگذارد و به شما تکیه کند.

7- مشاوره را فراموش نکنید

یک جلسه مشاوره خوب و مراجعه به کلینیک روانشناسی می‌تواند تاثیر زیادی روی سلامت روابط و برطرف‌شدن مشکلات داشته باشد. همه افراد در زندگی دچار مشکلات و مسائلی می‌شوند که ممکن است شیوه حل آن مسائل را بلد نباشند و یا به بن‌بست‌هایی برخورد می‌کنند که نیاز است تا با کسی درمورد آن صحبت کنند. در این شرایط بهتر است به یک کلینیک مشاوره خوب مراجعه کرده و به راحتی و بدون جهت‌گیری مسائل خود را بیان کنید.

جلسات مشاوره ممکن است به صورت فردی و یا زوجی برگزار شود و این جلسات کمک می‌کند تا مشکلاتتان را حل کرده و شادتر زندگی کنید.

8- کنترل کردن بیش از اندازه ممنوع

ارتباط داشتن و در تماس با هم بودن لازمه حفظ یک رابطه سالم است. هر دو طرف رابطه باید برای زنده نگه داشتن و پایدار بودن یک رابطه بجنگند و تلاش کنند.

بهتر است در طول روز که از یکدیگر دور هستید با هم در ارتباط باشید، حال همسر خود را بپرسید، برای او پیام‌های عاشقانه بفرستید تا حضور شما کنارش حفظ شده و احساس خود را انتقال دهید. البته حواستان باشد این حضور و علاقه تبدیل به کنترل کردن و چک کردن طرف مقابل‌تان نشود.

زیاد کنترل کردن و عدم احترام به حریم و خطوط قرمز همسرتان باعث می‌شود تا عادت‌های بدی مانند: سرزنش کردن، غر زدن، شکایت کردن، تهدید و البته تنبیه کردن شکل بگیرد که شکل‌گیری این موارد باعث می‌شود تا رابطه رو به سمت نابودی حرکت کند.

9- به خلوت او احترام بگذارید

هرفردی پس از ادواج حق دارد با دوستانش به بیرون برود، وقت بگذراند و تفریح کند همچنین می‌تواند ساعاتی با خود خلوت کرده و به مسائل خود فکر کند. ازدواج کردن به معنی زندانی شدن و آویزان شدن طنابی به دور گردن نیست. هرگز فراموش نکنید که ازدواج نباید باعث شود تا آزادی از بین برود، نبود آزادی و احساس زندانی بودن باعث می‌شود که همسرتان به دنبال راه فرار گشته، تا از این حالت دور شود.

10- تعهد را فراموش نکنید

بهتر است گاهی به خودتان یادآوری کنید فردی متعهد و دارای مسئولیت هستید. صداقت و وفاداری از اصول اولیه رابطه است.

شما دلایل زیادی را می‌توانید پیدا کنید تا متهد باشید، دلایلی نظیر خاطره داشتن با همسرتان، زمانی که برای شناخت یکدیگر صرف کرده‌اید و همینطور تعهدی که در ابتدای زندگی نسبت به گذراندن تمام عمر در کنار هم به یکدگیر داده‌اید، از مهم‌ترین مسائلی است که می‌تواند تعهد را به شما یادآور شود.

11- نشان دهید به او اعتماد دارید

بهترین راه برای ایجاد حسی مثبت و با ارزش بودن بیان جمله به تو اعتماد دارم است. شما با بیان این جمله به همسرتان ارزش داده‌اید و نشان می‌دهید که او برای شما حائز اهمیت و مهم است. دراین صورت حتی اگر فرصت خیانت هم برای همسرتان فراهم شود به علت اعتمادی که شما به او دارید و ارزشی که برای او قائل شده‌اید، احتمال خیانت بسیار کم می‌شود.

12- اشتباه را ببخشید

هرانسانی ممکن است دچار اشتباه شود، پس به همسرتان سخت نگیرید و او را بابت کاری که انجام داده سرزنش نکنید.

برای جبران و تکرار نشدن اشتباه تلاش کنید و به همسرتان نشان دهید از کاری که کرده‌اید پشیمان هستید. بهتر است مهارت‌های عذرخواهی و بخشیدن را یاد بگیرید و از آن در زندگی استفاده کنید.

همچنین علاوه بر بخشیدن اشتباه، عذرخواهی از همسر خود را یاد بگیرید. 

13- از یکدیگر بابت حضور هم تشکر کنید

خیلی از افراد پس از ازدواج و گذشتن چند سال از زندگی، فراموش می‌کنند بابت حضور هم از یکدیگر تشکر کنند و دچار احساس کاذب امنیت می‌شوند. بهتر است فراموش نکنید که حتی پس از چند سال زندگی مشترک از همسرتان تشکر کرده، بگویید قدر او را می‌دانید و چقدر حضورش در زندگی برای شما ارزشمند است.

14- درباره اختلاف نظرها باهم صحبت کنید

اگر کار اشتباهی انجام داده‌اید، اشتباه خود را بپذیرید و به خاطر آن اشتباه عذرخواهی کنید. همچنین اگر همسرتان کاری اشتباه انجام داده و از او ناراحت هستید بهتر است به گفتگو بپردازید و علت کار او را جویا شوید.

برطرف نشدن ناراحتی و مشکلات باعث افزایش میزان ناراحتی و شکاف بین شما می‌شود و این افزایش فاصله عواقب خوبی برای رابطه شما ندارد. پس از قهر کردن‌های طولانی و دعواهای تکراری بپرهیزید و مسائل را با صحبت برطرف کنید.

درآخر

اگر قصد دارید تا زندگیتان دچار خیانت نشود و همسرتان به سمت کسی دیگر کشیده نشود، همین امروز بهتر است شروع کنید. از علاقه خود نسبت به همسرتان صحبت کنید، به همسرتان بگویید به او اعتماد دارید، سرزنش کردن و غر زدن را فراموش کنید و همیشه مثل یک دوست برای همسرتان باشید.

درگیر روزمرگی شدن و نبود هیجان و تنوع در زندگی از عواملی است که باعث می‌شود تا خیانت شکل بگیرد، حتی در روابط جنسی و زناشویی خود تنوع داشته باشید و همسرتان را برای اشتباهی که کرده است، درمسائل جنسی تنبیه نکنید.

برای بیان مشکلات و برطرف کردن مسائل و مشکلات زندگی و همچنین تبدیل آن به یک زندگی شاد و پرشور، فقط کافی است به کلینیک مشاوره روانشناسی مراجعه کرده و مسائل خود را بدون جهت‌گیری بیان کنید.