8 نشانه که باید به مشاور ازدواج مراجعه کنید

  • خانه
  • وبلاگ
  • 8 نشانه که باید به مشاور ازدواج مراجعه کنید
8  نشانه که باید به مشاور ازدواج مراجعه کنید

ماندن در یک رابطه طولانی مدت و متعهد بودن یکی از سخت‌ترین چیزهایی است که انسان‌ها از خود می‌خواهند. وقتی دست به دست هم با شخص دیگری زندگی می‌کنید، اختلاف نظر، مشاجره و دعوا اجتناب ناپذیر است. سوال این است که آیا رابطه شما به اندازه کافی برای شما و همسرتان اهمیت دارد که طوفان زندگی را پشت سر بگذارید؟

اختلافات شما، لازم نیست به طلاق ختم شود. با مراجعه به مشاوره ازدواج، زوج‌ها می‌توانند یاد بگیرند که مسائل خود را حل و بهتر با هم ارتباط برقرار کنند و جرقه‌ای را که زمانی شعله عشقشان را روشن می‌کرد، پس بگیرند.

نکته کلیدی، درک این موضوع است که هر رابطه یا ازدواج طولانی مدت به مقدار قابل توجهی کار و تعهد از هر دو طرف نیاز دارد. وقتی در یک رابطه متعهد هستید، زندگی شما دیگر فقط مربوط به شما نیست. شما و همسرتان به یک موجود واحد تبدیل می‌شوید که با عشق دادن و عشق گرفتن شکوفا می‌شود.

8  نشانه که باید به مشاور ازدواج مراجعه کنید

با این حال، اگر ازدواج شما با مشکل مواجه است، مشاوره ازدواج ممکن است تنها امید شما برای پیشرفت به عنوان یک زوج باشد. برای یافتن 9 علامت مشخص که نیاز به مشاوره ازدواج دارید به خواندن این مقاله ادامه دهید.

1. شما یا شریک زندگیتان بی‌تفاوت شده‌اید

اکثر مردم فکر می‌کنند متضاد عشق نفرت است. با این حال، نفرت همچنان حس اشتیاق، احساس مراقبت را منتقل می‌کند. بنابراین، نقطه مقابل عشق، نفرت نیست، بی تفاوتی است. اگر شما یا همسرتان به نقطه‌ای در رابطه‌تان رسیده‌اید که دیگر به اندازه کافی برای دعوا یا مشاجره اهمیتی ندارید، مراجعه به مشاوره زوجین ضروری خواهد بود. بی‌اهمیتی شامل موارد زیر است:

• وقتی همسرتان ناراحت است اهمیتی نمی‌دهد

• به جای بیان عقاید خود، روی مسائل غلت بزنید

• تمایلی به صرف وقت با دیگری ندارد

• اهمیتی نمی‌دهید که زندگی جنسی شما دچار مشکل شده است

• بی‌تفاوت بودن نسبت به خیانت

• زندگی جداگانه‌ای که به سختی طی می‌شود

• ندانستن اینکه همسرتان کجاست و اهمیتی نمی‌دهید

• یک بی‌علاقگی عمومی به زندگی

مقاله پیشنهادی آیا من فرد مناسبی برای ازدواج هستم؟

2. تقریباً تمام ارتباطات منفی هستند یا به دعوا می‌انجامند

همانطور که در بالا ذکر شد، بی‌تفاوتی می‌تواند نشانه‌ای از نیاز شما به مشاوره ازدواج باشد. با این حال، اشتیاق بیش از حد نیز می‌تواند یک عملکرد منفی باشد. مانند آتش سوزی، اشتیاق خارج از کنترل می‌تواند ویرانگر باشد. به عنوان مثال، اگر شما و همسرتان به دلیل اینکه هر مکالمه‌ای منجر به مشاجره یا دعوا می‌شود، برای کنار آمدن با یکدیگر مشکل دارید، احتمالاً نشان دهنده یک شکست شدید در ارتباطات است و می‌تواند منجر به حساس شدن بیش از حد یک یا هر دو شریک شود، حالت تدافعی به خود بگیرد، یا زمانی که هیچ دلیلی برای آن وجود ندارد، از محل آسیب دیده وارد عمل شوند. این نوع تعامل ناکارآمد می‌تواند ارتباط واقعی و پیشرفت را تقریبا غیرممکن کند. یک درمانگر ماهر ممکن است بتواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا یاد بگیرید چگونه پس از یک دعوای بد بهبود پیدا کنید و چگونه ارتباط سازنده‌تری داشته باشید.

مشاوره ازدواج

3. شما یا شریک زندگیتان دروغ می‌گویید یا اسرار خود را حفظ می‌کنید

مشاوره برای روابط ممکن است زمانی ضروری باشد که افراد شروع به پنهان کردن رازهای یکدیگر کنند. در حالی که صداقت کامل باید هدف هر ازدواج باشد، یک قانون ناگفته در مورد دروغ‌های سفید قابل قبول وجود دارد. زمانی که زوج‌ها شروع به دروغ گفتن به یکدیگر یا حفظ اسرار در مورد چیزهای مهم می‌کنند، می‌تواند مشکل بزرگ‌تری را در پس رابطه‌شان نشان دهد و می‌تواند به این معنی باشد که دیگر به شریک زندگی خود در مورد اطلاعات یا ابزار احساسات خاصی اعتماد ندارید، کاری را انجام می‌دهید که نباید انجام دهید، یا دیگر به اندازه کافی برای به اشتراک گذاشتن چیزها با او اهمیت نمی‌دهید.

مقاله پیشنهادی ازدواج با دختری که باکره نیست

4. رابطه شما فاقد صمیمیت است

همه زوج‌ها پس از چند سال اول ازدواج برای حفظ همان سطح صمیمیت فیزیکی تلاش می‌کنند. کاملا طبیعی است با این حال، اگر اصلاً برای صمیمی بودن با همسرتان تلاش نمی‌کنید، یا احساس می‌کنید که از طرف او رابطه صمیمی ندارید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که یک مشاور ازدواج پیدا کنید. اگر فقدان صمیمیت وجود دارد که هر دو نفر از آن آگاه و نگران هستید، مشاوره می‌تواند به شما کمک کند تا شعله‌های آتش رابطه‌تان را شعله‌ور کنی تا همه چیز به روال خود بازگردد.

5. شما یکدیگر را به عنوان آدم بد می‌بینید

یکی دیگر از شاخص‌های مهم که نشان می‌دهد شما به مشاوره نیاز دارید این است که شما یا شریک زندگی‌تان، دیگری را «آدم بد» می‌بینید. به طور کلی، انسان‌ها تمایل دارند دائماً خود را از دیگران متمایز کنند. یک ازدواج سالم نمی‌تواند اینطور باشد. شما و همسرتان باید بدون در نظر گرفتن سرزنش‌ها، بپذیرید که در رابطه با هم هستید. شما یک تیم هستید، نه رقیب.

6. شما یا شریک زندگیتان خیانت کرده‌اید

خیانت در یک رابطه می‌تواند یک مانع فوق العاده دشوار برای غلبه بر آن باشد. این یک نقض اعتماد است که ممکن است به این راحتی به دست نیاید. با این حال، شرکای خیانت کار به ندرت بدون دلیل رفتار می‌کنند . در حالی که ما خیانت را تشویق نمی‌کنیم و نمی‌پذیریم، اما هر دو طرف باید بدانند که این خیانت اغلب نتیجه یک شکست در ازدواج است و می‌تواند به به دلایل جنسی یا حساسی باشد. به عنوان مثال، مردانی که از سوی همسرانشان احساس احترام نمی‌کنند، بیشتر در معرض خیانت هستند، همان‌طور که زنانی که احساس می‌کنند مورد علاقه همسرانشان نیستند. اما عامل شماره یک منجر به خیانت، تنهایی است.

7. متوجه می‌شوید که بارها و بارها مشاجرات مشابهی دارید

در هر رابطه‌ای مسائل مهمی وجود دارد. اغلب آن‌ها از بار عاطفی ناشی می‌شوند، گاهی اوقات از قبل از شروع رابطه. با این حال، آن‌ها همچنین می‌توانند ناشی از اقدامات همسر در رابطه باشند. برخی از مسائل برای زوج‌ها همیشگی خواهند بود. زوج‌ها در طول زندگی مشترک بر سر این مسائل با هم دعوا می‌کنند. نکته کلیدی احترام، درک و شوخ طبعی است، زیرا این مسائل با ارزش‌های اصلی، شخصیت و خلق و خو مرتبط است که تغییر نخواهد کرد. مسائل دیگر می‌توانند قابل حل باشند و به مهارت‌های خوبی از طرف هر یک از دو طرف نیاز دارند. اغلب یک زوج برای تمایز بین مسائل قابل حل و همیشگی و یادگیری مهارت‌های مناسب برای تسلط بر هر یک، باید به دنبال صحبت و راهنمایی یک مشاور ازدواج باشند.

مقاله پیشنهادی بهترین سن برای ازدواج

8. شما یا شریکتان در مورد امور مالی ناصادق هستید

در نهایت، اگرچه ممکن است به نظر کار مهمی نباشد، پنهان کردن، دروغ گفتن یا حفظ اسرار در مورد مسائل مالی نشانه اصلی پریشانی در یک رابطه است. خیانت مالی یک چیز واقعی است و عدم صداقت در مورد نحوه خرج کردن پول یک مسئله جدی است. در روابط داستن حساب‌های بانکی جداگانه، نسبتاً پذیرفته شده است که هر فرد می‌تواند پس از محاسبه تمام صورت‌حساب‌ها و هزینه‌های مشترک، آنچه را که می‌خواهد با امور مالی خود انجام دهد. با این حال، وقتی زوج‌ها حساب‌های بانکی خود را به اشتراک می‌گذارند، خریدهای مخفی برای شریک دیگر منصفانه نیست. این شامل گرفتن کارت‌های اعتباری، افتتاح حساب‌های بانکی و درخواست وام بدون اطلاع دیگران است. این مسئله می‌تواند مشکل باشد زیرا ممکن است تا حدی یک مسئله دائمی و تا حدودی یک مسئله قابل حل باشد و اغلب برای تعیین نحوه برخورد با مشکل مراجعه به مشاوره نیاز است.

آیا شما به مشاوره ازدواج نیاز دارید؟

پس از خواندن این مقاله، ممکن است درک بیشتری از مسائل مربوط به روابط خود و اینکه آیا به مشاوره نیاز دارید یا خیر، داشته باشید. اگر چنین است، به یاد داشته باشید، شرم آور نیست که سخت کار کنید و برای اصلاح یا بهبود ازدواج خود به دنبال کمک باشید. ما در کلینیک روانشناسی مستانه هستیم تا به شما کمک کنیم درباره کارهایی که می‌توانیم برای شما و همسرتان انجام دهیم بیشتر بدانید. ما مشتاقانه منتظریم تا به شما در بهبود زندگی و روابط خود کمک کنیم.