چه زمانی نیاز به مشاوره طلاق دارید؟

چه زمانی نیاز به مشاوره طلاق دارید؟

مردم اغلب زمانی که در تلاش برای نجات یک ازدواج هستند، به این فکر می کنند که به مشاوره طلاق مراجعه کنند. با این حال، اگر تصمیم به طلاق گرفته‌اید یا قبلاً تصمیم گرفته‌اید، ممکن است بخواهید با یک مشاور زوجین برای شرکت در مشاوره طلاق ملاقات کنید. ممکن است در هنگام طلاق احساسات بسیاری ایجاد شود و احتمالاً برای پشت سر گذاشتن این روند دردناک به حمایت نیاز خواهید داشت.

مشاوره طلاق

آیا در مورد مشاوره طلاق چیزی شنیده‌اید؟ بسیاری از زوج‌های طلاق از این منبع برای کمک به طلاق استفاده می‌کنند. این یک ابزار عالی برای کمک به افراد برای مقابله با رویدادهای استرس زا و تغییر دهنده زندگی یا برای افرادی است که قبلاً خانواده تشکیل داده‌اند و به کمک نیاز دارند تا بفهمند چگونه پس از طلاق والدین خود را با یکدیگر همراهی کنند.

چه چیزی در طول فرآیند طلاق انتظار می‌رود

از آغاز فرآیند طلاق تا پایان، نه تنها باید با جنبه‌های ملموس جدایی، بلکه با مولفه‌های عاطفی نیز مقابله کنید. ممکن است برای باز شدن با اطرافیان خود تحت فشار باشید یا نه. برخی از افراد ممکن است سعی کنند فضولی کنند و از جزئیات طلاق شما مطلع شوند، خواه با آن راحت باشید یا نه. احساسات ممکن است در طول فرآیند طلاق بالا برود و بسیاری از افرادی که طلاق را پشت سر می گذارند با فرآیند سوگواری مواجه می‌شوند که شامل پنج مرحله است: انکار، خشم، چانه زنی، افسردگی و پذیرش.

برای برخی، گذراندن این مراحل طلاق یا غم و اندوه می‌تواند چالش برانگیز باشد، و تشخیص اینکه دقیقا چگونه به زندگی خود ادامه خواهید داد، می‌تواند دشوار باشد. در این موارد، ممکن است به دنبال مشاوره طلاق باشید. گاهی اوقات، زمانی که هر دو طرف در حال مبارزه هستند، با هم وارد مشاوره می‌شوند و متقابلاً در این فرآیند کار می‌کنند.

از مشاوره طلاق چه انتظاری باید داشت

بسیاری از مردم تعجب می‌کنند که وقتی وارد هر نوع مشاوره، از جمله مشاوره طلاق می‌شوند، چه انتظاری داشته باشند. مشاوره طلاق نوعی مشاوره کوتاه‌مدت است که در آن شما و همسر فعلی‌تان می‌نشینید و درباره نگرانی‌های مربوط به فرآیند طلاق شخصی‌تان کار می‌کنید. در طول اولین جلسه خود، می‌توانید انتظار داشته باشید که یک مشاور از شما سؤالاتی بپرسد تا ایده ای در مورد اینکه چه چیزی می‌تواند به شما و شریک فعلی همسرتان کمک کند، بیابد.

به عنوان مثال، یک مشاور طلاق ممکن است به شما کمک کند تا از طریق اختلافات یا نابرابری های ارتباطی کار کنید. بر اساس نیازهای خود و اینکه چه زمانی احساس می‌کنید آنچه را که از این تجربه نیاز دارید به دست آورده اید، تصمیم خواهید گرفت که چه مدت در مشاوره طلاق شرکت کنید.

اگر به مشاوره طلاق علاقه مند هستید، راه‌های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. اگر با سبک زندگی و برنامه شما مطابقت دارد، حتی می‌توانید با یک درمانگر به صورت آنلاین ملاقات کنید. درمان آنلاین ممکن است گزینه خوبی برای زوج‌های پرمشغله‌ای باشد که در مناطق دورافتاده زندگی می‌کنند یا برای رفت‌وآمد با مشکل مواجه هستند اما هنوز باید برای رسیدگی به مسائل رابطه خود وقت بگذارند.

مشاوره قبل و بعد از طلاق

مشاوره قبل از طلاق، مشاوره طلاق است که توسط زوج‌هایی که برای طلاق آماده می‌شوند به دنبال آن هستند، در حالی که مشاوره پس از طلاق به مشاوره طلاق برای زوج‌های سابق که قبلاً طلاق گرفته‌اند، اشاره دارد. پس از طلاق، شما و همسر سابقتان ممکن است همچنان نگرانی‌هایی داشته باشید که باید از پس آن برآیید.

مشاوره طلاق

در هر شکلی از مشاوره طلاق، مشاور شما هیچ تصمیمی برای شما نخواهد گرفت، بلکه شما و فردی را که به دنبال درمان او هستید راهنمایی و کمک می‌کند تا به نتیجه گیری خودتان برسید. مشاوره قبل از طلاق و مشاوره پس از طلاق، فضاهای امنی برای حل مسائل به شیوه‌ای محترمانه با حضور یک متخصص است که به شما کمک می‌کند تا در هر گونه موانعی به شما کمک کند.

نشانه‌هایی که به مشاوره طلاق نیاز دارید

مشاوره طلاق می‌تواند برای طیف گسترده ای از افراد در شرایط مختلف در طول زمان سخت مفید باشد. با این حال، مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید که می‌توانند نشان دهند مشاوره طلاق به عنوان یک گزینه سودمند برای شما باشد. در اینجا برخی از علائم احتمالی وجود دارد که نشان می دهد شما به مشاوره طلاق نیاز دارید:

• استدلال‌های مکرر یا فرار

• مشکل در توافق در مورد مسائل مهم مربوط به جدایی، مانند مسائل مربوط به امور مالی یا مراقبت از کودکان

• نابرابری های ارتباطی

• نگرانی در مورد اینکه چگونه طلاق ممکن است بر فرزندان شما یا اطرافیان شما تأثیر بگذارد

• سوالاتی در مورد نحوه گذر از موقعیت های خاص یا مکالمات خارجی مرتبط با طلاق

در حالی که همه این‌ها دلایل مناسبی برای کمک گرفتن از یک متخصص سلامت روان هستند، این به هیچ وجه فهرست گسترده ای نیست. اگر شما و شریک زندگیتان احساس می کنید که ممکن است از کمک یک مشاور حرفه ای دارای مجوز در طول زمان دشوار فرآیند طلاق بهره مند شوید، باید به طور مطلق به دنبال مشاوره طلاق باشید که به زوج ها در راه‌هایی که طلاق می‌تواند شما را تغییر دهد کمک می‌کند. همچنین می‌توانید در حین طلاق از مشاوره فردی یا زوجی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که اگر در حال طلاق هستید، تنها نیستید.

چه زمانی باید به یک ازدواج زیان بار، پایان داد؟

شرایطی وجود دارد که پایان دادن به ازدواج بسیار مهم است. یکی از این موارد زمانی است که یک شریک متجاوز است. در این شرایط خشونت خانگی، مراجعه به مشاوره طلاق ممکن است سالم نباشد. بهتر است یک درمانگر برای خود پیدا کنید که بتواند با خیال راحت شما را در فرآیند طلاق راهنمایی کند که البته ما در مقاله راهکارهای مدیریت خشم را به طور کامل توضیح داده‌یم. چه در مطب خصوصی یا در درمان آنلاین با یک مشاور یا متخصص سلامت روان کار کنید، باید به دنبال پشتیبانی باشید. سلامت روان شما اهمیت دارد و نیازی نیست برای مشاوره طلاق در حضور آزارگر خود باشید.

مشاوره طلاق

اشکالی ندارد که خودتان به یک درمانگر ازدواج و خانواده مراجعه کنید. به عنوان یک نتیجه از قرار گرفتن در یک ازدواج بد، ممکن است در مورد ترک احساس نگرانی کنید. اضطراب شما می تواند مانع از رفتن شما شود. افسردگی اضطرابی ممکن است پس از بیش از اندازه فکر کرئشسدن و ترک شریک زندگی شما اتفاق بیفتد. وقتی می‌خواهید شریک بدرفتار را ترک کنید، فکر کردن بیش از حد به چیزها قابل درک است.

به یاد داشته باشید که امید وجود دارد. یک خانواده درمانگر بینشی در مورد عوارض یک ازدواج آزاردهنده خواهد داشت. با این حال، مشاوره طلاق باید فرآیندی باشد که در آن هر دو طرف به یکدیگر احترام بگذارند. هنگامی که در یک ازدواج آزاردهنده هستید، امنیت شما در اولویت است. سلامت طولانی مدت شما بسیار مهم است، به خصوص اگر کودکانی در آن دخیل باشند. شما می توانید یک درمانگر را پیدا کنید که به جای مشاوره طلاق، درمان فردی را ارائه می دهد.

آنقدر خودتان را دوست داشته باشید که طلاق بگیرید

طلاق می تواند یک پروسه طولانی باشد، اما اگر از ازدواجتان راضی نیستید، ارزشش را دارد. ممکن است از ترک ازدواج بترسید زیرا صمیمیت در میان بوده است. ممکن است به زندگی جنسی منظم عادت کرده باشید. شاید داشتن آن صمیمیت جنسی باعث شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که لازم نیست عزت نفس خود را بر اساس رابطه جنسی خود با همسرتان قرار دهید. وقت آن است که روی دوست داشتن خود کار کنید. در طلاق خود، وضوح و راهی برای دوست داشتن خود خواهید یافت.